Власову Вячеславу Всеволодовичу – 60!
Вітаємо зі славетним Ювілеєм!!!
Опубліковано: 04.10.2022 р., 00:00 | Автор: Кузьменко Артем
4 жовтня 2022 р. святкує свій 65-річний ювілей академік Національної академії аграрних наук України, доктор сільськогосподарських наук, Заслужений працівник сільського господарства України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, радник дирекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» Вячеслав Всеволодович ВЛАСОВ
Академік В.В. Власов – відомий вчений в галузі виноградарства і виноробства. З його ім’ям пов’язано становлення в Україні важливого наукового напряму у виноградарстві – ампелоекологічної оцінки територій на основі виявлення закономірностей та особливостей просторового розподілу комплексу екологічних факторів з метою їх придатності для вирощування різних сортів винограду. Виконані ним особисто та під його керівництвом дослідження, спрямовані на комплексне різномасштабне ампелоекологічне районування Північного Причорномор’я (Одеська, Миколаївська та Херсонська області) з метою оптимізації розміщення виноградних насаджень.
Вячеслав Всеволодович очолював інститут більше 20-ти років. Під його керівництвом та за безпосередньою участю виконано масштабну роботу «Створення кадастру виноградників України з урахуванням ампелоекологічних умов; розроблено Програму виробництва сертифікованого садивного матеріалу винограду на період до 2025 року.
За його ініціативою було розроблено та затверджено Галузеву програму розвитку виноградарства України на період до 2025 року (2008 р.) та регіональну програму розвитку «Виноградарство і виноробство Одещини на період 2013-2025 роки (2013 р.). Були розроблені регіональні програми розвитку виноградарства і виноробства Херсонської, Миколаївської, Закарпатської та Запорізької областей на період до 2025 року (2016 р.).
Найвагомішою науково-практичною розробкою колективу співробітників ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» на чолі з В.В. Власовим стала «Система сертифікованого виноградного розсадництва України», яка у 2015 році була відзначена державною премією України в галузі науки і техніки. Це перша в історії ННЦ «ІВіВ ім.В.Є. Таїрова» нагорода такого високого рівня, гідна багаторічної праці вчених – селекціонерів, генетиків, фахівців у сфері клонової селекції, біотехнології, молекулярної генетики та фахівців з виноградного розсадництва.
За ініціативою В.В. Власова були акредитовані за міжнародними стандартами ISO 17025 (2011 р.) лабораторії Інституту, які охоплюють визначення якості продукції від параметрів якості вина до встановлення вмісту ГМО в сільськогосподарській продукції.
Результати наукових досліджень і практичних рекомендацій вченого висвітлено у 435 наукових працях, з них 9 монографій, 2 підручники та 40 патентів України. Власов В.В. є членом редакційних колегій ряду вітчизняних і зарубіжних спеціальних видань.
Науково-організаційна діяльність В.В. Власова пов’язана з активною участю у підготовці наукових кадрів вищої кваліфікації через аспірантуру. Під його керівництвом підготували й захистили кандидатські дисертації 3 аспіранти.
Академік В.В. Власов з 2006 р. є керівником програми наукових досліджень НААН «Виноградарство» (з 2016 р. – «Виноградарство і виноробство»). Він є членом секції сільського господарства в Комітеті з Державних премій України в галузі науки і техніки. З 2012 р. по 2021 р був головою спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертацій при ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова», з 2013 р. – членом Президії Національної академії аграрних наук України.
Плідна наукова, організаційна та громадська діяльність В.В. Власова відзначена орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, ювілейними медалями «10 років незалежності України», «20 років незалежності України», Подякою президента України, Почесною грамотою Верховної Ради України, Трудовою відзнакою «Знак Пошани» Міністерства аграрної політики України, Почесними відзнаками НААН, Одеської обласної ради, Одеського міського голови та ін.
Нині академік В.В. Власов обіймає посаду радника дирекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова», що дає йому можливість опікуватися широким спектром проблем установи, керувати науковими дослідженнями на напрямку екології винограду та передавати свій досвід молодому поколінню науковців.